KNJIŽICA "ZDRAVI ZOBJE Z ZDRAVO PREHRANO"

• 16.10.2020
  • Vsi učenci prvih razredov v občinah Ajdovščina in Vipava so v začetku šolskega leta prejeli knjižico Zdravi zobje z zdravo prehrano. Knjižica je nastala kot plod dolgoletnega dela na področju zobozdravstvene vzgoje in preventive.

Namenjena je šolarjem in njihovim staršem v pomoč in motivacijo pri skrbi za ustno zdravje. Junaka knjižice sta JA*BUČKA in KOREN*JAKEC, ki se s pomočjo staršev, medicinske sestre v zobozdravstveni vzgoji in preventivi in rednih obiskov pri zobozdravniku naučita, kako ohranita zdrave zobe. V knjižici je veliko koristnih nasvetov za ohranitev ustnega zdravja. Učence bo spremljala skozi celotno devetletko. Zato morajo učenci in njihovi starši knjižico skrbno varovati.

Avtorica knjižice: Damjana Marc
    Ilustracije in oblikovanje: Anuša Blažko